Koľko obyvateľov žije na svete? Toto sú najľudnatejšie krajiny!

Určite viete, že počet obyvateľov sveta už dávnejšie dosiahol závratnú cifru, a to viac ako 7 miliárd ľudí. Počet obyvateľov neustále rastie a podľa niektorých štatistík bude na svete v roku 2100 žiť dokonca až 10a miliárd ľudí! Zaujímajú Vás svetové štatistiky z tejto oblasti? Prezradíme Vám viac.

Ako rýchlo rastie populácia

Ak by ste toho o počte obyvateľov sveta chceli vedieť viac, oplatí sa sledovať weby ako worldometers.info/sk/ v slovenčine, prípadne populačné hodiny, teda web census.gov/popclock/ v angličtine. Čo všetko sa tu dozviete? Na slovenskom webe Worldometers sa napríklad dozviete nielen to, aká je súčasná svetová populácia. Zistíte tiež, koľko obyvateľov zahynulo v priebehu aktuálneho dňa, či v priebehu celého roka. Prečítať si môžete tiež zaujímavé ekonomické štatistiky. Chceli by ste vedieť, koľko sa zatiaľ vo svete predalo počítačov, či vyrobilo áut. Tieto údaje môžete sledovať doslova online! Okrem toho tu môžete vidieť štatistiky z oblasti životného prostredia, výživy, či zdravia. Dozviete sa, koľko obyvateľov už tento rok umrelo v dôsledku podvýživy alebo naopak, koľko obéznych ľudí je na svete.

Veľmi zaujímavý je aj web takzvaných populačných hodín. Na ňom sa sledujú samostatne štatistiky za Spojené štáty Americké a štatistiky celkovej svetovej populácie. Tu sa napríklad dozviete, že každých sedem sekúnd pribudne na svete jeden obyvateľ. Prípadne to, že každých trinásť sekúnd jeden obyvateľ umrie. Ak Vás teda takéto štatistiky zaujímajú, populačné hodiny si určite pozrite.

Najviac obyvateľov žije v Číne

Zrejme nikoho neprekvapí, že najhustejšia populácia je práve v Číne, kde žije viac ako 1,3 miliárd obyvateľov. V tesnom závese je India s viac ako 1,2 miliardami ľudí. Ak si predstavíme, na akom malom území sa takýto počet obyvateľov doslova „tlačí“, môžeme byť šťastný, že žijeme práve na Slovensku! K najľudnatejším krajinám sveta patrí tiež USA, Indonézia a Brazília. Zdá sa, že už teraz je počet obyvateľov sveta naozaj závratný a Zem nás všetkých nedokáže uživiť. A podľa Populačného fondu OSN pribudne na svete ročne až 80 miliónov obyvateľov!

Autorské právo: edhar / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár